A műszer tulajdonságai
Személyre szabható kezelő felület
Különféle mérési módok érhetők el a műszer használatakor, mint például az egyszerű (basic) mérési mód GLP adatokkal vagy anélkül, valósidejű grafikonábrázolási mód vagy az adatrögzítési mód.
Max. 10 felhasználói profil menthető el, amelyek a következő beállításokat tartalmazzák: mérési mód, standardok, ionszeletív mérés mértékegysége, ISE elektród típusa, hőmérséklet mértékegysége és a felbontás mértéke.
Két csatorna
A galvanikusan elszigetelt csatornáknak köszönhetően egyszerre két BNC csatlakozóval ellátott elektród (pH/ORP és ISE) kapcsolható a készülékhez anélkül, hogy bármiféle zavarás lépne fel a mérés során.
Kalibráció
Ötpontos manuális, automatikus és félautomata kalibrálás standard (1,68; 3,00; 4,01; 6,86; 7,01; 9,18; 10,01 és 12,45 pH) és egyéni pufferek (öt tetszőleges érték használható) segítségével.
Ötpontos kalibráció lehetséges az ionszeletív mérés során is. A pontok standard és egyedi értékek alapján választhatók.
Választható mértékegység
Az ionszeletív mérés és kalibráció során több különböző mértékegység közül választhatunk.
Választható mértékegységek: ppt, g/l, mg/ml, ppm, mg/l, µg/ml, ppb, µg/l, mg/ml, M, mol/l, mmol/L, %w/v.
GLP adatok
A GLP (Good Laboratory Practice) adatok egy gombnyomással elérhetők.
A műszer tárolja a kalibráció dátumát, idejét, a használt puffereket, és az elektród offset és slop értékét.
CAL Check funkció
A beépített funkciónak köszönhetően a műszer figyelmezteti a felhasználót, ha a kalibráció során valamilyen probléma lép fel (az elektród sérült/törött vagy az oldatok szennyezettek).
Adatok tárolása
Három kiválasztható adatrögzítési mód: automatikus, manuális és automatikus kimerevítés. 100 rögzítési adatcsoport (automatikus vagy manuális mód esetén), adatcsoportonként max. 50.000 adat menthető el.
Beállítható mintavételi időköz az automatikus adatrögzítéshez.
Adatátvitel
Az elmentet adatok könnyen átmásolhatók a számítógépre egy USB kábel és a HI92000 szoftver segítségével.*
* az adatkábel és a szoftver külön vásárolhatók meg
Ionszeletív mérések
Az ionkoncentráció meghatározása könnyebben elvégezhető az előre programozót módszerek segítségével.
Az eljárások során ismert standard oldatot adunk a mintához vagy fordítva és az ennek a hátására bekövetkező mV változást mérjük. A mV különbség határozza meg a koncentrációt, az ehhez szükséges számításokat a műszer automatikusan elvégzi.
Az előre programozott módszerek használatával, nagyobb pontossággal lesz képes mérni az ionkoncentrációt elkerülve a közvetlen ionszeletív mérésből fakadó pontatlanságokat.